Topný systém vyrábějící elektřinu
Výběr jazyka |
  • CZE
  • ENG

Články a novinky

Kogenerační systém se Stirlingovým motorem vyrábí energii i z velmi nekvalitního skládkového plynu

15.08.2014

Využití odpadů uložených na skládkách TKO k výrobě energie není nic nového. Kvalita skládkového plynu však nebývá příliš vysoká, koncentrace metanu se postupně snižuje a když plyn degraduje pod určitou úroveň, stává se coby palivo pro běžné spalovací motory nepoužitelným. Unikátním řešením je kogenerační modul Cleanergy se Stirlingovým motorem, který je zvláště vhodný pro starší skládky, kde je obsah metanu v bioplynu většinou velmi nízký a použití tradičních plynových motorů proto není možné. Modul byl vyvinut speciálně pro výrobu elektřiny a tepla z nízkokalorických plynů emitovaných na více než 1900 skládkách v Evropě, které jsou starší než 10 let. V současné době je v těchto místech metan spalován především u zdroje, aby se zabránilo jeho vstupu do atmosféry, případně je rozptylován v nízkých koncentracích do ovzduší. Podle směrnice Evropské unie 1999/31/ES o skládkování odpadů je přímé spalování skládkového plynu pouze možnost, pokud z něj není možné extrahovat energii. Konvenční spalovací plynové motory se tradičně používají na nových skládkách, kde koncentrace metanu přesahují 40%, nicméně nemůžou vyrábět elektřinu z plynu nižší třídy. Kogenerační modul Cleanergy si naproti tomu hravě poradí nejen s extrémně nízkou koncentrací metanu již od 18%, ale také s vysokou vlhkostí a znečištěním nežádoucími chemickým složkami (sulfan, siloxany, amoniak), které se ve skládkovém plynu obvykle minoritně vyskytují. Díky dokonalému externímu spalování jsou emise skleníkových plynů ve srovnání se spalovacími motory mnohonásobně nižší a takřka zanedbatelné. 

Kogenerační systém se Stirlingovým motorem vyrábí energii i z velmi nekvalitního skládkového plynu

15.08.2014Využití odpadů uložených na skládkách TKO k výrobě energie není nic nového. Kvalita skládkového plynu však nebývá příliš vysoká, koncentrace metanu se postupně snižuje a když plyn degraduje pod určitou úroveň, stává se coby palivo pro běžné spalovací motory nepoužitelným. Unikátním řešením je kogenerační modul Cleanergy se Stirlingovým motorem, který je zvláště vhodný pro starší skládky, kde je obsah metanu v bioplynu většinou ...

Zasílání novinek e-mailem

Chcete být pravidelně informováni o našich produktech a novinkách? Zadejte Vaši e-mailovou adresu a přihlašte se k odběru newsletterů.